Er zijn een tijdje geleden op het Zuidereinde Noord verkeersdrempels geplaatst. Het doel van deze drempels is om de snelheid te verlagen en de verkeersveiligheid en leefbaarheid te verbeteren.
Na de plaatsing hebben wij gekeken naar het effect van de drempels. Uit deze evaluatie blijkt dat auto’s langzamer rijden en hier zijn wij dan ook tevreden over. Om motorrijders extra te waarschuwen, zijn er vorige week extra verkeersborden geplaatst.
Trillingen
Uit metingen en gesprekken met bewoners blijkt nu dat sommige (monumentale) gebouwen last hebben van trillingen. Dit gebeurt vooral wanneer zwaar vrachtverkeer in rustige tijden, zoals vroeg in de ochtend of ’s nachts, met hoge snelheid over de weg rijdt. De gemeten trillingen zijn dan hoger dan toegestaan. Bij normaal autoverkeer gebeurt dit niet.
Verkeersdrempel verwijderen
Om de overlast voor bewoners te verminderen, hebben wij besloten om één verkeersdrempel te verwijderen. Het gaat om de zuidwestelijke drempel, aan de kant van de stoep. Daarna blijven wij meten en beoordelen wij de situatie opnieuw.
Van deze werkzaamheden, die vóór de Kerst klaar zullen zijn, kunt u wat overlast hebben. Verkeersregelaars worden ingezet om alles in goede banen te leiden.