Het college van burgemeester en wethouders stelt vast dat het plan voor Ter Sype in Nieuw-Loosdrecht in de huidige vorm niet verder kan.
Uit onafhankelijk veiligheidsonderzoek blijkt dat een groot deel van het plangebied niet geschikt is voor bebouwing. De gemeente kiest er daarom voor om bestaande afspraken met projectontwikkelaar DC Vastgoed zorgvuldig af te ronden.
De gemeente heeft een onafhankelijk veiligheidsonderzoek laten uitvoeren naar de mogelijkheden voor woningbouw op Ter Sype. Aanleiding waren de ligging nabij Vliegveld Hilversum en de zorgen over veiligheid en leefbaarheid in het gebied. Fase 1 van het onderzoek is inmiddels definitief afgerond. De bevindingen bevestigen dat woningbouw volgens de huidige landelijke veiligheidsnormen niet is toegestaan in een groot deel van het plangebied. Dat heeft gevolgen voor de haalbaarheid van het huidige plan.
Gevolgen voor plan Ter Sype
Naar verwachting kunnen op circa 70 procent van het plangebied geen woningen worden gebouwd. Daarmee is het plan in de huidige vorm niet uitvoerbaar. Wethouder Rosalie van Rijn (Ruimtelijke Ontwikkeling) is teleurgesteld over de uitkomst van het rapport. Het ontwikkelen van Ter Sype is al jarenlang een wens van de gemeente Wijdemeren.
“Ik ben wel blij dat er naar jaren van praten nu eindelijk duidelijkheid is. Het liefst zou ik daar een prachtige woonwijk zien met woningen voor onze jeugd en een fijne plek voor senioren. Dat moet echter wel veilig en verantwoord kunnen. Met dit rapport is heel duidelijk aangetoond dat dat niet kan. De veiligheid van onze inwoners staat voorop. Dat betekent helaas dat wij moeten concluderen dat we niet verder te kunnen met dit plan. Heel spijtig voor alle woningzoekenden in onze gemeente.”